Rebranding marki, poznaj etapy tworzenia, pytania oraz zobacz przykłady

Persona, czy naprawdę wiesz kim jest Twój klient - Adam Peciak - grafik, projekty graficzne wysokiej jakości, budowa marki, logo, identyfikacje wizualne, nowoczesne strony internetowe, branding

W tym poradniku opowiem Ci o rebrandingu. Przedstawię, czym jest rebranding, dlaczego firmy decydują się na rebranding oraz przedstawię kilka przykładów pytań, które warto sobie zadać przed zrobieniem rebrandingu w firmie.

Czym jest rebranding?

Rebranding to proces zmiany ogólnego wizerunku firmy w celu stworzenia jego nowej tożsamości. Tak brzmi definicja, A prościej mówiąc, rebranding to zmiana wizerunku firmy, produktu lub usługi, by uczynić go bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych klientów.

Po co robi się rebranding?

Rebranding może przyczynić się do poprawy ogólnego postrzegania odbioru firmy lub produktu. Rebranding można stosować do pobudzenia i wzrostu sprzedaży. No i rebranding może również pomóc odróżnić firmę od konkurencji i uczynić ją bardziej atrakcyjną dla odbiorców. Prawidłowo przeprowadzony rebranding może skutkować również zwiększoną świadomością marki i poprawą lojalności klientów oraz zwiększeniem sprzedaży. Sukces rebrandingu zależy jednak od zrozumienia jego celów i posiadania jasnej strategii przemyślanego wdrożenia. I o tym tutaj porozmawiamy.

Dlaczego firmy decydują się na rebranding?

Rebranding jest ważnym elementem utrzymania przewagi konkurencyjnej, zwłaszcza we współczesnym świecie biznesu. Jest to proces zmiany lub aktualizacji wyglądu i stylu marki, komunikatów, logo i wszystkich innych elementów wizualnych w celu lepszego dopasowania do aktualnych celów firmy i docelowych odbiorców. Rebranding nie jest jednak łatwym zadaniem. Firmy przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu projektu rebrandingu muszą dość jasno zdefiniować cele i powody jego wykonania.

Najczęstszym powodem, dla którego firmy decydują się na rebranding, jest zachowanie aktualności. Ponieważ firmy stale ewoluują i dostosowują się do zmieniających się trendów, rynków, klientów. Ważne jest, aby nadążały za duchem czasu. Jeśli ich materiały wizerunkowe nie odzwierciedlają już obecnej wizji misji firmy, być może nadszedł czas na aktualizację. Może to obejmować stworzenie zupełnie nowej identyfikacji wizualnej, która jeszcze lepiej odzwierciedli przesłanie i charakter firmy.

Firma może również zdecydować się na rebranding, jeśli jej obecna marka nie komunikuje się należycie z rynkiem docelowym. Jeśli branding firmy jest przestarzały lub źle wykonany, klienci nie będą chcieli się z nim utożsamiać i współpracować.

Ponadto firma może rozważać rebranding, jeśli chce rozszerzyć swój zasięg lub wejść na nowy rynek. Rebranding może tu pomóc zaprezentowaniu się, wyróżnieniu od konkurencji i dotarciu do nowej grupy docelowej.

Wreszcie, niektóre firmy decydują się na zmianę marki, gdy doświadczają zmiany właściciela albo zarządu. Zmiana przywództwa często oznacza nowy kierunek dla firmy. Rebranding może pomóc nową strategię urzeczywistnić.

Jak widzisz, na decyzję o rebrandingu wpływa wiele czynników. Ażeby został przeprowadzony pomyślnie, firma musi zrozumieć, w jakim celu dokonuje rebrandingu, jakie wyniki zamierza osiągnąć.

Główne etapy w procesie rebrandingu

Rebranding to złożony i czasem bardzo długotrwały proces, który wymaga przemyślenia, starannego planowania, mocno kreatywnej strategii i zrozumienia rynku docelowego. Poniżej przedstawiam Ci kilka wskazówek, jak przeprowadzić udany rebranding.

Generalnie proces rebrandingu można podzielić na 5 etapów. To jest ocena, opracowanie strategii, projektowanie, wdrażanie i jeszcze raz ocena.

1. Zacznij od oceny:

Jeśli chcesz dobrze przygotować się do rebrandingu jako pierwsza, zrób ocenę obecnego wizerunku Twojej firmy lub marki. Ocena ta obejmuje przegląd wszystkich istniejących elementów marki lub firmy takie jak nazwa, logo, kolory, czcionki, wszelkie materiały reklamowe i promocyjne, którymi się posługujesz. Może to być strona internetowa, slogany, materiały w social mediach itp. Zastanów się, jak te elementy odbierają Twoi klienci oraz jak są postrzegane na rynku. Możesz przeanalizować istniejące opinie klientów, jeśli gdzieś takie masz już wypisane. Na pewno przeanalizuj trendy branży i konkurencję, aby stworzyć sobie taki szczegółowy obraz jak Twoja marka pozycjonuje się w świadomości odbiorców. Możesz również przeanalizować taką ogólną skuteczność Twojej marki. Pomoże Ci to zidentyfikować obszary do ewentualnej poprawy oraz stworzyć wizję nowej, rebrendowanej tożsamości.

2. Opracuj kompleksową strategię:

Kolejny krok to opracuj kompleksową strategię. Gdy masz już obraz obecnego wizerunku, ten, który przeanalizowałeś w kroku pierwszym, tego, czego zaczynasz, nadszedł czas, aby opracować strategię osiągnięcia celów rebrandingu. Pomyśl o tym, co chcesz z unowocześnioną marką osiągnąć, jak ma wyglądać jej tożsamość? W jakim świetle chcesz pokazać swoją nową markę? Jaką historię chcesz opowiedzieć jej odbiorcom? Jeśli to już wiesz, poświęć czas na zdefiniowanie dokładnej grupy docelowej Twoich klientów.

Możesz również poświecić czas na dokładne zbadanie konkurencji, jej strategii brandingu oraz zrozumienie obecnych trendów konsumenckich. Mając powyższą wiedzę możesz nakreślić plan działania do osiągnięcia pożądanych celów. Możesz np. utworzyć oś czasu, podzielić je na etapy, określić zasoby i narzędzia i kanały potrzebne do wykonania każdego kroku.

3. Zaprojektuj nową identyfikację wizualną:

Krok trzeci to zaprojektuj nową identyfikację wizualną. Gdy już masz opracowaną jasno strategię działania, czas rozpocząć proces kreatywnego projektowania. Pamiętaj, że przemyślan identyfikacja jest niezbędna dla każdego udanego rebrandingu. Wiąże się to ze stworzeniem nowych elementów wizerunkowych dla Twojej firmy lub marki, takich jak np. projekt nowego logo, nowe zdefiniowane kolory, którymi będzie się posługiwał, nowe wzorce wszystkich materiałów reklamowych i promocyjnych., nowy layout strony internetowej, może nowe slogany, którymi będziesz promował firmę na profilach w social mediach.

Postaraj się, aby stworzona przez Ciebie identyfikacja wizualna możliwie ciekawie i precyzyjnie uchwyciła nową tożsamość Twojej marki. Natomiast najważniejsze jest to wszystkim, aby całość identyfikacji wizualnej, wszystkie nowe elementy współgrały ze soba, tworząc jedną spójną linię wzorniczą. To jest bardzo ważne. Pamiętaj o tym, że Twoi klienci czy potencjalni klienci będą mieć styczność z Twoją marką poprzez te wszystkie materiały, którymi się będziesz promować i stworzenie spójnej linii wzorniczej czy wspólnej identyfikacji wizualnej dla wszystkich materiałów spowoduje, że Twoi potencjalni klienci będą łatwiej identyfikowali te materiały z Twoją firmą i będą kojarzyli je z Twoją marką.

4. Wdróż rebranding:

Po zakończeniu procesu projektowania przychodzi czas na wdrożenie efektów rebrandingu. Obejmuje to wymianę wszystkich istniejących materiałów marketingowych marki czy firmy na nowe elementy. Twój rebranding powinien być zintegrowany ze wszystkimi kanałami komunikacji, z których korzysta Twoja marka, np. drukowanymi, cyfrowymi, mediami społecznościowymi. Zaktualizuj wszystkie swoje materiały, strony internetowe, reklamy, opakowania, biuletyny i inne treści, aby zapewnić spójność na wszystkich platformach.

Wdrażając rebranding, komunikuj go we wszystkich kanałach, którymi się posługujesz do kontaktu z klientami. Upewnij się, że klienci są świadomi tych zmian. Możesz np. zorganizować jakieś wydarzenie, możesz zorganizować kampanię promocyjną, aby wzbudzić zainteresowanie nową tożsamością. Ważne jest, żeby zrobić trochę hałasu, naprowadzić klientów na nowe zmiany, mocno zakomunikować, że teraz wchodzisz ze swoją nową marką czy firmą właśnie po wykonanym rebrandingu.

5. Ocena efektów rebrandingu:

I ostatni krok z rebrandingu to ocena efektów rebrandingu. Po wdrożeniu rebrandingu bardzo ważne jest, aby ocenić, czy osiągnął on zamierzony cel. Można to zrobić np. analizując dane takie jak zwiększona świadomość marki, sprawdzić opinie klientów. Możesz też sprawdzić jak wygląda sprzedaż po rebrandingu, po wdrożeniu, rebrandingu.

Jednym z najskuteczniejszych mierników sukcesu rebrandingu jest pomiar wzrostu świadomości marki. Możesz skorzystać z wywiadów z klientami lub stworzyć ankietę np. on line, aby zebrać opinie na temat nowej tożsamości marki i wszelkich wprowadzonych zmian. Możesz do tego wykorzystać np. ankietę online na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych. Ankiety mogą zawierać pytania. Jak dobrze klienci rozpoznają Twoją markę i jak oceniają jej wizerunek przed i po rebrandingu i jak oceniają poszczególne jej elementy, np. jeśli stworzyłeś nowe logo, to jak oceniają to nowe logo, nową identyfikację wizualną? Możesz wprost zapytać klientów, czy są bardziej skłonni do zakupów od Twojej marki teraz, gdy została ona unowocześniona. Opinie klientów mogą Ci zapewnić nieoceniony wgląd w skuteczność reklamy jego. W sumie ostatecznym celem każdego brandingu powinno być zwiększenie sprzedaży. Porównaj wyniki sprzedaży sprzed i po rebrandingu i określ czy i w jakim zakresie nastąpiła poprawa. Pamiętaj, że dzięki analizowaniu efektów będziesz miał możliwość na dokonywanie ewentualnych korekt działań marketingowych w oparciu o bieżące wyniki.

Jak widzisz, wykonanie rebrandingu może być zadaniem skomplikowanym, a przez to zniechęcającym, ale jeśli zostanie przeprowadzone właściwie, może przynieść Twojej marce doskonałe rezultaty. Istotne jest, aby dobrze określić jego cel oraz przygotować wysokiej jakości materiały wizerunkowe.

Poznaj 5 najczęstszych pytań zadawanych przez firmy i marki przed wykonaniem rebrandingu

Podam Ci teraz kilka przykładów pytań, które często firmy zadają sobie przed podjęciem decyzji o rebrandingu. My znamy te pytania, w naszej agencji i bardzo często się z nimi spotykamy i nieco Ci je tutaj przybliżę. Raz same pytania a dwa trochę pomogę Ci poukładać myśli związane z brandingiem, tak żeby żebyś mógł się do tego, jeśli będziesz potrzebował po rebrandingu dobrze przygotować.

Pytanie pierwsze to: Czy istnieje konkretny powód, dla którego firma chce przeprowadzić rebranding?

No i teraz trzeba sobie odpowiedzieć, zastanowić się, co dokładnie skłania firmę do rozważenia rebrandingu. Czy istnieją jakieś konkretne problemy z wizerunkiem marki czy firmy, które firma chce rozwiązać? Mogą to być problemy takie jak np. negatywne skojarzenia, spadająca sprzedaż, błędne postrzeganie produktów lub usług.

Często przyczyną rebrandingu albo powodem, dla którego firma chce przeprowadzić rebranding jest to, że branża lub rynek uległy znaczącym zmianom. No i teraz też trzeba się zastanowić, czy istnieją jakieś np. nowe trendy czy technologię np. teraz sztuczna inteligencja lub jakieś konkurencyjne zagrożenia, które wymagają dostosowania nowego wizerunku.

Kolejnym powodem, dla którego firma może chcieć przeprowadzić rebranding jest to, czy firma przechodzi jakieś istotne zmiany, np. takie jak rozwój nowych produktów. Np. firma ma zamiar przeprowadzić ekspansję na nowe rynki lub np. dokonać jakiejś fuzji, połączenia, przejęcia.

Rebranding może być też uzasadniony, gdy firma przechodzi kluczowy etap rozwoju.

Może też być tak, że firma. Potrzebuję przeprowadzić rebranding, bo firma dokonała zmian w misjach, celach lub wartościach swoich. Jeśli tak, to rebranding może pomóc w przekazywaniu tych zmian klientom lub społeczności.

No i też dlaczego firma chce przecież rebranding, może to być np. to, że istnieją takie długoterminowe cele biznesowe a obecny wizerunek marki może te cele wspierać, ale może też stanowić dla nich przeszkodę.

Analizując odpowiedzi na tak postawione pytanie, firma czy marka będzie w stanie lepiej zrozumieć raz swoje potrzeby i cele związane z brandingiem? A dwa pomoże to na opracowanie takiej dość dobrze zestawionej i spójnej strategii brandingu, aby uzyskać wsparcie zarówno wewnętrzne od pracowników, jak i zewnętrzne od klientów i społeczności.

 

Pytanie drugie: jakie cele firma chce osiągnąć dzięki rebrandingowi wizerunku?

Kolejne pytanie jakie często firmy zadają sobie przed zrobieniem rebrandingu, to jest to, jakie cele chce firma osiągnąć dzięki rebrandingowi wizerunku. I oczywiście rozwijając to pytanie warto zastanowić się nad kilkoma kluczowymi aspektami.

Po pierwsze wzrost świadomości marki. Jednym z powszechnych celów rebrandingu jest zwiększenie rozpoznawalności świadomości marki. Dzieje się to poprzez odświeżenie wizerunku, a poprzez odświeżenie wizerunku firma może przyciągnąć większą uwagę klientów i zwiększyć ich zaangażowanie. Kolejny aspekt to poprawa reputacji. Może być taka sytuacja, że firma zmaga się z negatywną opinią publiczną, lub ma problemy z reputacją. I tutaj rebranding może pomóc w naprawieniu wizerunku i odzyskaniu zaufania klientów.

Kolejny aspekt to zwiększenie konkurencyjności. Rebranding często może być narzędziem do wzmocnienia pozycji rynkowej firmy poprzez dostosowanie się do zmieniających się trendów i oczekiwań klientów, firma może się stać bardziej konkurencyjna, klienci mogą chętniej korzystać z usług lub kupować produkty danej firmy lub marki.

Kolejny aspekt to lepsze dostosowanie do grupy docelowej. Często jest tak, że firmy lub marki ewoluują i na samym początku powstawały jej materiały wizerunkowe czy brandingowe, firma działa przez X lat i w kolejnych latach firma rozwija się prężnie, natomiast te materiały wizerunkowe nie są już dostosowane do właściwej grupy docelowej i jeśli firma zmienia swoje cele marketingowe lub kierunek działalności rebranding może pomóc w dostosowaniu wizerunku takiej unowocześnionej marki lub firmy do nowej grupy docelowej.

Kolejny aspekt to ujednolicenie i spójność. Jeśli firma rozwijała się dynamicznie i posiada wiele różnych submarek, oddziałów, filii itd. rebranding może pomóc stworzeniu jednolitego i spójnego wizerunku marki na wszystkich poziomach działalności.

Jeszcze jeden aspekt to zwiększenie lojalności klientów. Rebranding bardzo często przyczynia się do wzrostu zainteresowanie klientów, którzy mogą odczuwać taką nowość i świeżość marki, a to przekłada się na zwiększenie ich lojalności i zaangażowania.

I jeszcze jeden aspekt, bardzo istotny to zwiększenie wartości firmy. W wielu przypadkach rebranding przyczynia się do zwiększenia wartości firmy na rynku, co może być istotne w kontekście przyszłego rozwoju, na przykład planów inwestycyjnych.

 

Pytanie trzecie: Jak właściwie ocenić aktualny wizerunek marki?

Firmy często mają z tym problem, dlatego, że albo są emocjonalnie związane z tym, co już mają w swoich zasobach, albo nie bardzo wiedzą, w jaki sposób to umiejętnie ocenić, trudno jest oceniać siebie samego. Tutaj podpowiem Ci kilka wskazówek, jak my w naszej agencji brandingowej Moweli Creative przeprowadzamy aktualną ocenę wizerunku marki.

Po pierwsze rozpoczynamy od dokładnej analizy całej identyfikacji wizualnej marki. Bierzemy pod uwagę wszystkie elementy wizerunkowe, którymi firma czy marka się posługuje, czyli bierzemy pod uwagę logo, bierzemy pod uwagę kolorystykę, której firma używa, hasła i slogany reklamowe, stronę internetową, materiały internetowe, drukowane, wszystkie materiały, brandingowe i promocyjne. Sprawdzamy te wszystkie materiały w dwóch kierunkach. Pierwszy kierunek to jest ocena jakościowa, czyli sprawdzamy, jak do tej pory firma się prezentowała, czy te materiały, którymi się promowała, są dobrej jakości, czy są dobrze zrobione technicznie, czy są dobrze zrobione wizualnie. A drugi kierunek to jest sprawdzenie, czy wszystkie te materiały są zgodne wizerunkowo z misją firmy, z jej wartościami celami. Czy wizerunek firmy na tych materiałach odzwierciedla to, co firma faktycznie reprezentuje i stara się osiągnąć. A jeśli nie, to jakie są główne niezgodności? Bo warto identyfikować słabe punkty w obecnym wizerunku marki, które mogą wymagać poprawy lub zmiany. To może obejmować zarówno negatywne spojrzenia jak i błędne postrzeganie i brak spójności, mogą to być też inne wyzwania.

Kolejną rzeczą, na którą zwracamy uwagę, to jest porównanie wizerunku marki z jej najsilniejszą konkurencją. Często bierzemy pod uwagę tzw. top 5 lub top 10 firm najbardziej konkurencyjnych, najwyżej pozycjonowanych lub tych najsilniejszych branży. I sprawdzamy jak analizowana marka wyróżnia się i czy wogóle wyróżnia się na tle konkurencji. Ewentualnie czy firmy konkurencyjne mają bardziej skuteczne strategie wizerunkowe albo jak wyglądają ich identyfikacje? Obsługujemy różne branże, dlatego pewne rzeczy musimy też zrozumieć z punktu widzenia naszego klienta i kolejne.

Kolejnym elementem, który bardzo często staramy się wykorzystywać to jest włączanie pracowników czy członków zespołu marki, nad której rebrandingiem pracujemy, do procesu oceny wizerunku marki. Dlatego, że często pracownicy sami od siebie mają bardzo unikalne perspektywy i wiedzę o tym, jak marka jest postrzegana zarówno wewnętrznie, jak i na zewnątrz. Generalnie ostatecznym celem oceny jest uzyskanie pełnego obrazu obecnego wizerunku marki i zidentyfikowanie obszarów do poprawy lub ewentualnie do dostosowania. Dzięki takiej ocenie będziemy mogli lepiej zrozumieć, czy i w jaki sposób rebranding może być korzystny dla marki.

 

Pytanie czwarte: Ile kosztuje rebranding?

I tu warto mieć świadomość, że proces rebrandingu obejmuje nie tylko koszty związane z projektowaniem nowego wizerunku, takim jak stworzenie np. nowego logo czy zestawu materiałów brandingowych, marketingowych np. strony internetowej czy promocyjnych. Ale to są także koszty związane z wdrożeniem, rebrandingu oraz z pełnym zakresem komunikacji z klientami.

Żeby dobrze to zobrazować i dobrze się do tego przygotować, warto stworzyć szczegółowy plan budżetu na rebranding, uwzględniający wszystkie wydatki związane z projektem. To pomoże przeanalizować, czy naszą firmę lub markę stać na przeprowadzenie działań związanych z brandingiem. Dla różnych marek, dla różnych firm ze względu na ich wielkość oraz ze względu na zakres prac związanych z rebrandingiem mogą to być zupełnie inne kwoty i zupełnie inne budżety. Czasami są to kwoty rzędu tysięcy złotych, a czasami rzędu dziesiątek czy setek tysięcy złotych, w zależności od stopnia skomplikowania takich realizacji. I tutaj trzeba wziąć pod uwagę tak zwaną realistyczną ocenę korzyści.

Trzeba się zastanowić, jakich korzyści możemy oczekiwać po zakończeniu rebrandingu. Czy rebranding przyniesie wzrost sprzedaży, czy zwiększenie rozpoznawalności marki. A może przyniesie poprawę reputacji lub inne, na razie jeszcze nie zwerbalizowane korzyści finansowe. Ocenienie potencjalnych korzyści pomoże zrównoważyć koszty rebrandingu i ułożyć to w planie marketingowym.

 

Pytanie piąte: Które elementy identyfikacji wizualnej będą zmienione, a które zostaną zachowane?

No i tutaj też po pierwszej ocenie, analizie obecnych materiałów firmy czy marki przechodzimy do działania pod kątem poszczególnych elementów brandingowych, które byłyby ewentualnie to zmodernizowania lub do wykonania od nowa.

Pracę przy tworzeniu identyfikacji wizualnej marki zawsze zaczynamy od logo, dla tego, że logo jest elementem, który daje nam bazę do wszystkich innych, do tworzenia wszystkich innych materiałów. Zarówno bazę typograficzną, jak i kolorystyczną, a przede wszystkim bazę formy, czyli kierunku myślenia, na podstawie którego tworzone są inne materiały.

Po wykonaniu nowego logo tudzież zmodernizowaniu logo, przygotowujemy tzw. key visual, czyli główny kierunek graficzny dla wszystkich materiałów marki, którym marka czy firma będzie się w przyszłości posługiwać. Key visual jest elementem wzorcowym. Na jego podstawie tworzymy wszystkie materiały brandingowe, których firma potrzebuje lub którymi będzie się promować wśród swoich klientów. I możemy stworzyć zarówno pełną paletę materiałów cyfrowych, do wykorzystania w internecie, jak i materiałów np. drukowanych czy targowych.

Tworząc Key Visual bierzemy pod uwagę wiele aspektów. Po pierwsze bierzemy pod uwagę oczekiwania klienta względem rebrandingu, czyli to, co powinno firmę wyróżniać, to co jest obecnie, to co zmieniamy i to, co będzie charakteryzować nowy wizerunek firmy. Po drugie bierzemy pod uwagę jakościowe wykonanie, czyli kolorystykę i typografię, która będzie spójna z nowym wizerunkiem firmy. Bierzemy pod uwagę, w jaki sposób będą przedstawione grafiki czy ilustracje. Bierzemy pod uwagę wszystkie elementy dodatkowe, takie jak na przykład np. ikony, wzorce graficzne, elementy, które będą tutaj zastosowane lub zmienione.

Bierzemy również pod uwagę to, żeby jeśli jest taka możliwość, zastosować odrobinę spójności z przeszłością, że jeśli firma ma długą historię i mocno rozpoznawalny wizerunek, to może część elementów warto zachować. Nie tracić wszystkich związków z przeszłością, a do części z nich się odwołać lub nawiązać w taki sposób, żeby klienci mieli świadomość, że znają tą firmę, że mimo zmian rebrandingowych po części dalej kojarzą firmę w taki sposób w jaki kojarzyli ją wcześniej. Ale mówimy tu o odwołaniach do historii czy do przeszłości. Natomiast bardzo często rebranding polega na zupełnym odejściu od elementów poprzednich i stworzeniu kompletnie nowego wizerunku, zgodnymi z aktualnymi wartościami i misją marki. No i tu się musimy zastanowić, czy chcemy dokonać zmian rewolucyjnych w identyfikacji wizualnej, czy może bardziej subtelnej ewolucji, która zachowa pewną ciągłość z obecnym wizerunkiem.

I jeszcze jedna istotna rzecz, jeśli planujemy stopniowe wdrażanie zmian w wizerunku, w identyfikacji wizualnej, opracujmy plan migracji. Taki plan określi, które elementy zostaną zmienione w pierwszej kolejności, a które pozostaną zmienione w późniejszym czasu. Nie wszystko trzeba robić od razu. Rebranding to jest proces, który czasami jest na tyle poważny i na tyle długotrwały, że wdrażanie rebrandingu etapami jest o wiele skuteczniejsze i o wiele wygodniejsze dla firmy, niż wdrażanie cały rebrandingu wszystkiego na raz, we wszystkich mediach, na wszystkich kanałach i wszystkich materiałach.

Zdaję sobie sprawę, że z tego co przeczytałeś wykonanie brandingu może być wydawać się zadaniem skomplikowanym, a przez to może wydawać się zniechęcające. Ale weź pod uwagę, że jeśli rebranding zostanie przygotowany właściwie, może przynieść marce naprawdę świetne rezultaty. Zwróć tylko uwagę na to, aby dobrze określić cel rebrandingu, żebyś miał świadomość, po co chcesz zrobić rebranding, dobrze się do niego przygotował oraz dobrze przygotował plan wdrożenie brandingu oraz przygotował naprawdę wysokiej jakości materiał wizerunkowy.

Życzę Ci, żeby Twoja marka i Twoja firma rozwijała się jak najlepiej. A jeśli potrzebujesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat rebrandingu dla Twojej firmy lub marki serdecznie zapraszam do kontaktu.

Marketing i branding są wszędzie wokół nas. I teraz, gdy trochę bardziej rozumiesz mechanizmy, które nimi kierują, możesz podejmować bardziej świadome decyzje zarówno z punktu widzenia marketingu firmy, jak i z punktu widzenia Ciebie jako klienta.

Buduj mądrze swoją markę!

Zobacz przykłady rebrandingów marek i firm, wykonanych przez agencję brandingową Moweli Creative:

Rebranding marki. Wszystko co musisz wiedzieć o rebrandingu marki Adam Peciak - projektowanie marek
Rebranding marki. Wszystko co musisz wiedzieć o rebrandingu marki Adam Peciak - projektowanie marek

Rebranding wizerunku dla Fabryki obuwia PPO (Strzelce Opolskie)

Wszystko co musisz wiedzieć o rebrandingu marki Adam Peciak - projektowanie marek
Wszystko co musisz wiedzieć o rebrandingu marki Adam Peciak - projektowanie marek

Rebranding wizerunku dla marki TAS Transport i Spedycja (Żyrardów)

Lear Logistyka Rewitalizacja logo firmowego
Wszystko co musisz wiedzieć o rebrandingu marki Adam Peciak - projektowanie marek

Rebranding wizerunku dla marki Lear Logistyka (Wrocław)

Wszystko co musisz wiedzieć o rebrandingu marki Adam Peciak - projektowanie marek
Projektowanie logo Adam Peciak - projektowanie marek

Rebranding wizerunku dla marki Delta Tech Electronics (Jasło)

Rudnik Rewitalizacja logo firmowego Projektowanie logo firmy Agencja brandingowa Moweli Creative Dabrowa Gornicza Krakow Warszawa
Wszystko co musisz wiedzieć o rebrandingu marki Adam Peciak - projektowanie marek

Rebranding wizerunku dla marki Rudnik (Szczecin)

Wszystko co musisz wiedzieć o rebrandingu marki Adam Peciak - projektowanie marek
Wszystko co musisz wiedzieć o rebrandingu marki Adam Peciak - projektowanie marek

Rebranding wizerunku dla Fabryka mebli Gruszka (Wieruszów)

Poznajmy się

Nazywam się Adam Peciak. Specjalizuję się w budowie i unowocześnianiu marek. Projektuję marki już od ponad 15 lat.
Na co dzień prowadzę Agencję brandingową Moweli Creative, w której tworzymy wysokiej jakości materiały brandingowe i reklamowe dla marek i firm. Na tym blogu dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem z zakresu brandingu i marketingu. Mam nadzieję, że treści, które tu znajdziesz pomogą w budowie również Twojej silnej marki. Zapraszam.

Adam Peciak - projekty graficzne premium, logo, identyfikacje wizualne, budowa marki, branding

Czytaj więcej z tej kategorii

Potrzebujesz stworzyć lub unowocześnić logo dla Twojej firmy?
Zobacz portfolio naszych realizacji i skorzystaj z naszego doświadczenia
(wykonaliśmy już ponad 190 logo dla firm, marek i instytucji)

Twoje logo to tożsamość Twojej marki — oto jak zaprojektować dobre logo. Adam Peciak - projektowanie marek
Adam Peciak Moweli Creative projektowanie logo
Projektowanie logo i identyfikacji wizualnych. Adam Peciak - Projektowanie marek